SUSITIKIMAS SU JAV GENEALOGAIS-TYRĖJAIS

2018-08-13

Pietūs su kolegomis Vilniaus senamiestyje: (iš kairės) Sigita Gasparavičienė, Ola Heska, Marek Koblanski, Lindsay Levine ir Janette Silverman. Linos Kuzminskaitės nuotr.

2018 m. rugpjūčio 13 d.Vilniuje LGHD Tarybos generalinė sekretorė Sigita Gasparavičienė susitiko su Lietuvoje viešinčiais didžiausios pasaulyje genealogijos tyrimų organizacijos ancestry.com LLC genealoginių tyrimų grupės ancestryPro genealogais-tyrėjais is JAV, Jutos valstijos, Salt Lake City miesto - Dr. Janette Silverman (grupės vadovė), Ola Heska, Marek Koblanski, Lindsay Levine ir ten dirbančia lietuve Lina Kuzminskaite. Kolegų kelionės tikslas - susipažinti su Rytų Europos valstybių archyvais, genealogijos tyrimų specifika, ir pagal galimybes, padirbėti juose.
Ancestry.com yra didžiausia pasaulyje privati genealogijos ir DNR tyrimų organizacija, valdanti ir turinti prieigą prie didžiulių internetinių genealoginių šaltinių bazių tokių kaip familysearch.com, ancestry.com, archives.com, findagrave.com, fold3.com, newspapers.com, rootsweb.com ir kt. pati turinti daugiau kaip 16 mln. suskaitmenintų genealoginio-istorinio pobūdžio dokumentų ir sukaupusi neįkainojamas DNR bazes. Jomis pagal 2018 m.vasario mėn.duomenis, naudojasi daugiau kaip 2 mln. žmonių. O DNR tyrimus pas juos atliko daugiau kaip 10 milijonų žmonių iš viso pasaulio.
AncestryPro yra viena stipriausių šios organizacijos privačių genealoginių tyrimų grupių, o svečiai specializuojasi žmonių, kilusių iš Rytų Europos ir žydų genealoginiuose tyrinėjimuose. Bendradrabauja su genealogais iš daugelio Rytų Europos valstybių, tame tarpe ir Lietuvos. Grupės klientų ratas driekasi po visą pasaulį, kasmet jie atlieka iki 4 tūkst. genealogijos tyrimų užsakymų.
Kolegos Lietuvoje viešėjo tris dienas, kur susipažino su Kauno apskrities ir Lietuvos valstybės istorijos archyvais, domėjosi Lietuvos genealoginių tyrimų specifika, šaltiniais, duomenų bazėmis ir mūsų problemomis. Buvo aptartos tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos.
Vėliau kolegų iš JAV pažintinės kelionės maršrutas drieksis į Lenkiją, Baltarusiją, Vakarų Ukrainą, Moldaviją ir Rumuniją, kur jų laukia pažintis ir darbas valstybiniuose archyvuose, kontaktų užmezgimas ir susitikimai su tenykščiais kolegomis.

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal