PROJEKTAS „GIMINĖS MEDIS - 2018“

2018-11-23

„Giminės medis - 2018“ projekto dalyviai ir organizatoriai. Eglės Vindašienės nuotrauka

2018 m. lapkričio 22 d. Kauno tautinės kultūros centre įvyko respublikinio projekto „Giminės medis-2018“ parodos pristatymas, projekto apibendrinimas – konferencija, kūrybinių darbų konkurso dalyvių ir laureatų apdovanojimai. Šių metų renginys skirtas Kauno tautinės kultūros centro 30-mečiui pažymėti. Prieš dvidešimt metų Kauno tautinės kultūros centras, pradėjęs rengti projektą „Giminės medis“, visos Lietuvos moksleivius kviečia tapti šeimos, giminės, Valstybės metraštininkais, kraštotyrininkais, saugojančiais autentišką istoriją. Projekto dalyviai, pasirinkę vieną iš juos dominančių temų, turi plačią erdvę kūrybiniams ieškojimams, žvilgsniui į praeitį, diskusijoms. Tema „Mano šeimos istorija“ suburia kelias kartas prisiminimams, piešiamas „Giminės medis“ primena ir leidžia ištarti seniai neskambėjusius  vardus. Nuotraukų koliažai, dokumentų kopijos, branginamų ir saugomų, iš kartos į kartą perduodamų vertybių aprašai suburia moksleivius,  pasirinkusius temą „Šeimos relikvija ir fotografija“. Visą šeimą, o gal ir giminę suvienija „Giminės herbo“ paieškos, istoriniai tyrimai – kadaise patvirtinto herbo atvaizdavimas ar naujo giminės ženklo kūrimas. 
„Visuotinės globalizacijos sūkuryje stengiamės neprarasti savo tapatybės, tad pradedame nuo gelmės – savo šeimos istorijos pažinimo, puoselėjimo, išsaugojant regioninį, istorinį ir kultūrinį savitumą“,- teigia Kauno tautinės kultūros centro organizatoriai, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugiją šiemet pakvietę tapti vienais iš renginio partnerių. Iš visų Lietuvos etnografinių regionų konkursinėje programoje dalyvavo net 135 mokiniai, jiems pasiruošti padėjo daugiau nei 60 pedagogų. Laureatams ir jų mokytojams įteiktos dovanos – LGHD žurnalai – sulaukė nuoširdaus susidomėjimo, sklaidant leidinio puslapius čia pat vyko ir mielos diskusijos.
Šiuolaikinės globalizacijos apimtame pasaulyje vertas pagarbos siekis kurti, išsaugant tapatybę, gilinantis į šeimos, giminės istoriją – tik taip ateinančioms kartoms bus perduoti autentiški rankraščiai.
Kristina Giedraitienė
LGHD Kauno regiono skyriaus pirmininkė
Parengta pagal Kauno tautinio kultūros centro informaciją

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal