KRAŠTOTYRININKO POVILO JURKŠTO 100-METIS VIEŠINTOSE

2019-05-27

Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos valdybos pirmininkas, muziejininkas Tautvydas Kontrimavičius, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas Remigijus Bimba ir genealogas Gediminas Grina 

Tautvilio Užos nuotrauka

2019 m. gegužės 25 d. Viešintose (Anykščių r.) vyko kraštotyrininko Povilo Jurkšto (1919–2006 m.) 100-ųjų gimimo metinių minėjimas, pavadintas „Būtinai užeikit į mano muziejų...“. Renginį organizavo Viešintų bendruomenė, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ir Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugija. Šiame renginyje dalyvavo Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas Remigijus Bimba. 
„Povilas Jurkštas plačiai buvo žinomas ir vertinamas kaip nagingas ir talentingas viešintiškis, viename krašte už Viešintų geriau žinomas kaip dviračių meistras, kitame – kaip puikus fotografas“ pasidalijo sukauptais prisiminimais T. Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos valdybos pirmininkas, muziejininkas Tautvydas Kontrimavičius. 
Dėka stiprios Viešintų bendruomenės pastangų pavyko atstatyti P. Jurkšto sodybos pagalbinius statinius ir išgelbėti eksponatus iš sunykimo. Kelelis metus eksponatus tvarkė, rūšiavo ir antrąjam gyvenimui prikėlė kitas šio krašto kraštotyrininkas Algimantas Bekenis. Puikiai išblizginęs visus eksponatus A. Bekenis net susirgo alergija. 

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas R. Bimba įteikė padėką Gediminui Grinai už dalyvavimą Lietuvos nepriklausomybės akto 1918-02-16 signatarų genealogijų tyrinėjimo projekte. G. Grina tyrinėjo signataro Stepono Kairio motinos Puzinų giminės genealogiją. 
T. Kontrimavičius nuo 2012 m. tyrinėja Anykščių krašto bažnytines knygas (krikšto, santuokų, mirties). Kartu su kolegomis iš A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus ir kitais genealogijos bendraminčiais išvertė šių knygų turinį iš lotynų, lenkų, rusų kalbų į lietuvių kalbą. Visą informaciją sukėlė į duomenų bazę, kuri apima Anykščių bažnyčios metrikines knygas nuo 1740 m. iki antrojo pasaulinio karo. T. Kontrimavičius yra šio projekto vadovas. Šiuo metu tyrinėja Svėdasų, Troškūnų, Debeikių, Andrioniškio bažnyčių metrikines knygas. Anykščių krašto Baranauskų genealoginėje lentelėje T. Kontrimavičius yra surinkęs virš 5000 asmenų. Už svarų indėlį, populiarinant genealogiją ir heraldiką Lietuvoje T. Kontrimavičius buvo apdovanotas Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vardiniu aukso ženklu.

Plačiau apie renginį skaitykite: www.anykstenai.lt



Informacija atnaujinta 2019-05-27

Narystė organizacijoje



Mūsų partneriai
Atgal