KNYGA „LIETUVOS 1918 M. VASARIO 16 D. NEPRIKLAUSOMYBĖS AKTO SIGNATARŲ GENEALOGIJŲ TYRIMAI“

2019-07-11

Iš kairės į dešinę: Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas Remigijus Bimba, Pasaulio lietuvių centro direktorius Valdas Kubilius ir Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos Kauno skyriaus pirmininkė, signatarų projekto koordinatorė Kristina Giedraitienė 

2019 m. liepos 9 d. Kaune Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija pasirašė sutartį su viešąja įstaiga „Pasaulio lietuvių centru“ (www.lwc.lt) dėl knygos „Lietuvos 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Akto signatarų genealogijų tyrimai“ leidybos (knygos tiražas – 500 egz., apimtis – 320 pusl.). Šio projekto vadovė – Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos gen. sekretorė, istorikė, genealogė Sigita Gasparavičienė, koordinatorė – Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos Kauno skyriaus pirmininkė Kristina Giedraitienė.
Šis darbas – neatlygintina Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos dovana mūsų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Pirmą kartą Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija vykdė tokios didelės apimties ir istorinės reikšmės darbą. Dvidešimties  signatarų genealogiją tyrinėjo 18-os genealogų komanda (Rūta Bukauskaitė, Lana Donets Florey, Sigita Gasparavičienė, Kristina Giedraitienė, Ramunė Junkienė, Irena Makauskytė, Audronė Musteikienė, Nina Novikova, Vytenis Bagdonas, Aidas Baškys, Remigijus Bimba, Vilius Botyrius, Gediminas Grina, Laimonas Gryva, Vladislovas Jonikas, Alvydas Žarskus, Vidimantas Kučas, Saulius Žaldokas), kurią koordinavo darbo grupė. Tai didelę patirtį šioje srityje turintys  tyrinėtojai, kurie daugiau kaip du metus intensyviai dirbo Lietuvos ir užsienio archyvuose. Surado naujos  informacijos apie signatarų kilmę, ištakas, ištaisė faktines klaidas. Parengė kiekvieno signataro genealogijos apžvalginius straipsnius su šaltinių nuorodomis ir nuotraukos. Taip pat sudarė signatarų genealogines schemas, remiantis archyviniais dokumentais. Pastarųjų kopijos yra išverstos į lietuvių kalbą.
„Pasaulio lietuvių centras“ knygą „Lietuvos 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Akto signatarų genealogijų tyrimai“ planuoja išleisti šių metų pabaigoje. Knyga bus kietu spalvotu viršeliu, leidinio matmenys 295x210 mm.  

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal