Tūkstančio metų giminės istorija

KNYGOS PRATARMĖ

   Grafo Anton von Gravrogk knyga – tai užburianti kelionė laiku, kurios metu autorius rekonstruoja ir vizualizuoja tūkstančio metų įvykius. Pagrindine ašimi tampa kilmingų protėvių giminės istorija, besiremianti Lietuvos ir Vokietijos istorinių archyvų duomenimis.
   Knygos autorius taip pat aprašo ir savo esminius biografijos faktus bei XX a. pabaigos įvykius, kuriuose jis dalyvavo atgaunant Lietuvos nepriklausomybę. Tuo pratęsiamos garbingos giminės tradicijos dalyvauti reikšminguose pasaulio istorijos tektoniniuose lūžiuose.
   Lietuvos aristokrato grafo Anton von Gravrogk, kurio kilmę ir titulą pripažįsta Europos kilmingųjų draugijos bei monarchai, parašyta knyga – tai unikalus atvejis šiuolaikinėje Lietuvos kultūros istorijoje.
   Nuoširdžiame autoriaus tekste jaučiame jo vertybių sistemą, kuri įgalina skaitytoją susidurti su pasaulėžiūra, kartais gal ir jam nepriimtina. Tačiau per amžius nugludinta autoriaus genetika neša informaciją, kuri protėviams padėjo ne tik išgyventi, bet ir atlikti darbus, įrašiusius juos į Lietuvos istoriją. Būtent todėl autoriaus tonas yra atviras, kartais vertinant procesus ir asmenybes mandagiai tiesmukiškas. Bet būtent taip grafas suvokia savo savivertę, pašaukimą ir pareigą, kurią jis pademonstravo gyvenimu, todėl turi teisę savo požiūrį skelbti.
   Knygoje apstu istorinių faktų ne tik apie Lietuvos, bet ir Vokietijos istoriją. Nurodytos bibliografinės nuorodos gali pasitarnauti istoriniams tyrinėjimams bei piliečiams, besidominantiems giminių genealogija.
   Nepretenduojant į akademinį formatą, sveikinu šios knygos pasirodymą. Tai dar vienas pramuštas langelis į istorinę šviesą, kuri savaime programuoja ir mūsų visų ateitį.

Prof. habil. dr. Arvydas Palevičius,
Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narys

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal