SKELBIAMAS SIŪLYMŲ APDOVANOTI ALBERTO KOJALAVIČIAUS-VIJŪKO VARDO MEDALIU PRIĖMIMAS

2020-04-18

Medalio averse vaizduojamas išrautas medis su šaknimis, ant kurio uždėta raidinė LGHD kompozicija. Averse įrašyta didžiosiomis raidėmis palei medalio kraštą, tarp dviejų linijinių aprėminimų, viršuje puslankiu LIETUVOS GENEALOGIJOS IR HERALDIKOS DRAUGIJA, apačioje puslankiu ALBERTO KOJALAVIČIAUS-VIJŪKO VARDO MEDALIS. Tarp užrašų bajorų Kojalavičių-Vijūkų herbas Koscieša V. Medalio skersmuo: 80 mm. Medalio projekto autorius: Žydrūnas Strumila ir Arvydas Stanislavas Každailis.

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija skelbia siūlymų apdovanoti Alberto Kojalavičiaus-Vijūko vardo medaliu priėmimą. Medaliu gali būti apdovanojami fiziniai ir juridiniai asmenys, t.y. Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai, asociacijos, mokymo, kultūros ir kitos institucijos už darbų, susijusių su Lietuvos istorijos ir jos pagalbinių disciplinų – genealogijos, heraldikos, veksilologijos ir kitų – plėtojimą, puoselėjimą, tyrinėjimą, paveldo apsaugą, sklaidą, inovacinę, kūrybinę, edukacinę ir mokslinę tiriamąją veiklą.
Siūlymus gali teikti institucijos, įstaigos, asociacijos, religinės bendruomenės. Kartu su siūlymu turi būti pateikta išsami informacija apie siūlomą kandidatą: gyvenimo ir veiklos aprašymas, dvi rekomendacijos (viena iš jų – kandidatą teikiančiųjų), kita medžiaga (spausdinta leidiniuose, fotonuotraukos, vaizdo įrašai ir pan.), patvirtinanti asmens nuopelnus.
Paraiškos registruojamos elektroniniu paštu: pirmininkas@genealogija.lt iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Apdovanojimai vyks 2020 m. lapkričio 26 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose, Alberto Kojalavičiaus-Vijūko vardo II mokslinės konferencijos metu.
Pirmuoju Alberto Kojalavičiaus-Vijūko vardo medalio laureatu išrinktas doc. dr. Edmundas Rimša. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal