PRISTATYTA KRISTIJONO DONELAIČIO GENEALOGIJA

2020-03-26

Šalia Donelaičių genealoginio medžio iš kairės į dešinę stovi: V. Šilas, R. Bimba, dr. N. Kitkauskas, V. Juraitis, D. Ulvydienė, E. Kulikauskas.

Valentino Juraičio nuotr. 

2020 m. vasario 13 d., M. Mažvydo nacionalinėje bibliotekoje, salėje „Meno erdvė“, įvyko leidinio „Donelaičių giminės genealoginis medis nuo 1600 iki 1945 m.“ pristatymas.
Lietuvių kalba genealoginio medžio tekstą parengęs ir papildęs Mažosios Lietuvos tyrėjas dr. Algirdas Matulevičius susidūrė su nelengva užduotimi – teko aprėpti net 450 metų laikotarpį. Mažosios Lietuvos kraštotyrininkas, leidėjas Valentinas Juraitis buvo nuvykęs į Prūsijos archyvą, esantį Berlyne, ten surado medžiagos apie Tolminkiemio parapiją, dvarų valdytojus, kunigus, kuri pravertė papildant, patikslinant „medžio“ informaciją.
Renginyje dalyvavo ir kalbėjo Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, dr. Napaleonas Kitkauskas, ,,medžio" leidėjas Valentinas Juraitis, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas Remigijus Bimba ir kiti.
Jaukioje salėje, susirinko per 50 žmonių, tarp jų dauguma sostinės lietuvių literatūros ir vokiečių kalbos mokytojai. Pedagogams šis leidinys ypač pravartus pamokose. Mokleiviams įdomiau ir spalvingiau bus pristatoma Kristijono Donelaičio asmenybė.
Reniginį vedė Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininkas Vytautas Šilas.
Šiuo metu žinoma, kad Vokietijoje gyvena apie 10 asmenų, turinčių pavardę Doneleit, o sutrumpintą formą Donalies – 70 asmenų. Lietuvoje gyvena apie 60 šeimų.

Šaltinis: www.vyzdys.com

Oficialus Kristijono Donelaičio draugijos puslapis: www.donelaitis.info

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal