Monografijos sutiktuvės Biržų miesto šventėje

   Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktorės p. Editos Lansbergienės maloniu kvietimu 2023 metų Biržų miesto šventė prasidėjo LGHD išleistos knygos „Signatarų genealogijos. 1918 m. Vasario 16 d. Lietuvos  Nepriklausomybės Akto signatarai“ pristatymu Biržų pilies arsenale.
   Miesto šventės dalyviams ir svečiams Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vadovė ir knygos leidybinė grupės koordinatorė Kristina Giedraitienė pasakojo, kad knygos autoriams teko išskirtinė pareiga – ne tik prisiliesti prie Lietuvą sukūrusių asmenybių, surinkti dokumentus ir istorijas į vieną leidinį, bet ir perteikti taip, kad jos priartėtų prie skaitytojo. Knygoje pristatyti ir abiejų biržiečių signatarų – kun. Alfonso Petrulio ir Jokūbo Šerno genealogijų tyrimai.
   Knygos įžanginio straipsnio autorius prof. Liudas Mažylis į pristatymą atsivežė ir naujesnius savo atradimus – autentiškus dokumentus su biržiečių signatarų parašais. Kaip klausytojams teigė profesorius, kunigo Alfonso Petrulio parašą rasti nebuvo lengva, bet vis tik pavyko aptikti Pivašiūnų parapijoje, kurioje Alfonsas Petrulis kunigavo.
   Knygos sutiktuvės įvyko tą dieną, kai pagal krikšto metrikų įrašą Alfonsui Petruliui sukako 150 metų (pagal Grigaliaus kalendorių ši data koreguotųsi). Apie šį iš Biržų krašto kilusį signatarą straipsnį knygai paruošė ir  genealoginę schemą parengė LGHD narys Vidimantas Kučas - dailininko, grafiko Antano Kučo sūnus, kuriam pavyko atrasti dokumentų, liudijančių bajorišką Petrulių giminės kilmę. Į renginį atvyko gausus pulkas Petrulių giminės atstovų, o Algis Petrulis  – ministro Vytauto Petrulio vaikaitis – su žmona atskrido net iš JAV.
   Savo atradimais dalinosi ir signataro Jokūbo Šerno genealogiją išstudijavęs Laimonas Gryva, kuris džiaugėsi sulaukęs daug geranoriškos pagalbos iš Biržų krašto muziejaus „Sėla“.
   Į renginį atvykęs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kilmingųjų palikuonių bendrijos vadovas Danielius Vervečka įteikė bajorišką kilmę patvirtinančius sertifikatus trims Petrulių šeimos atstovams – Algiui Petruliui, Nijolei Petrulytei - Štriupkuvienei ir jos sūnui Simonui.
   Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vardu už finansinę paramą Biržų r. savivaldybei dėkojo LGHD narys Artūras Giedraitis. Jis perdavė mero pavaduotojai Astrai Korsakienei Biržų r. skirtus knygos egzempliorius.

LGHD informacija
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija, nuotraukos.

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal