Monografijos pristatymo renginys Molėtų gimnazijoje

2023 m. balandžio 5 d. Molėtų gimnazijos bibliotekoje įvyko netradicinė istorijos pamoka gimnazistams.
Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai inicijavo renginį, kurio metu Molėtų bendruomenei, Molėtų gimnazijos mokiniams, mokytojams pristatyta knyga „Signatarų genealogijos. 1918 m. Vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“, apžvelgtas knygos sudarymo ir leidybos kelias, aptartas monografijos unikalumas.
Susitikimą moderavo bibliotekininkė Anželika Laužikienė.  Kartu su svečiais  - Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos nariais Kristina Giedraitiene ir Artūru Giedraičiu aptarti knygos sudarymo, medžiagos kaupimo, dokumentų paieškų aspektai, leidybos klausimai.
Svečiai gimnazistams plačiau papasakojo, kaip vyksta genealoginiai tyrimai, aptarė pagrindinius dokumentų rinkimo, giminės medžių (schemų) sudarymo aspektus ir išliekamąją vertę, paskatino gilintis į savo giminės istoriją. Renginyje dalyvavusi Molėtų rajono mero pavaduotoja Vaida Saugūnienė pasiteiravo mokinių, kiek iš jų žino savo mamų ir močiučių mergautines pavardes, ir prisipažino maloniai nustebusi, jog tai žino daugelis renginyje dalyvavusių gimnazistų.
Netradicinė pamoka pasibaigė nuotaikingai - vyko interaktyvi viktorina apie 1918 m. Vasario 16 d. Akto Signatarų veiklą. Geriausiai joje pasirodę žaidėjai buvo apdovanoti prizais.

LGHD informacija

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal