Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pasitinkant – renginys Kaune

     2024 m. vasario 14 d. Kaune Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos salėje įvyko parodos „Vasario 16-osios Akto Signatarų autografai” iš  Europos Parlamento nario, XXVII knygos mėgėjų draugijos nario prof. Liudo Mažylio kolekcijos pristatymas. Autorius pasidalino mintimis apie sukauptas kolekcijas, Vasario 16-osios Akto svarbą nūdienos kontekste. Klausytojus sudomino profesoriaus prisiminimai apie susitikimus su Signatarų palikuoniais, giminėmis; naujai pažvelgta ir į Signatarų gyvenimo, veiklos aspektus to meto istoriniame kontekste.
     Vakare, skirtame Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, dalyvavo ir 2023 m. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos iniciatyva parengtą ir išleistą knygą „Signatarų genealogijos. 1918  m. Vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai” pristatė LGHD pirmininkė, LUMA narė Kristina Giedraitienė, leidėjai - Pasaulio lietuvių centro atstovai. Klausytojai išgirdo apžvalgą apie knygos sudarymo ypatumus; darbą, tiriant archyvinius dokumentus, kaupiant prisiminimus, vaizdinę medžiagą ir kt.
     Vakaro svečiai atsakė į susirinkusiųjų klausimus, diskutavo istorinės atminties temomis, aplankė puikią, naują ekspoziciją LPKTS erdvėse, skirtą rezistencijos, tremčių, tautos atgimimo tematikai.

Parengė
Kristina Giedraitienė
LGHD vadovė

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal