Lietuvos heraldika – mūsų tradicija ir vertybė

     2024 m. birželio 12 d. LNM LDK Valdovų rūmuose įvyko šventinis renginys, skirtas Lietuvos heraldikos tradicijos įtraukimui į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo sąvadą paminėti. 
     Renginyje dalyvavo ir įžvalgomis apie šių dienų heraldikos išsaugojimo, puoselėjimo; platesnio žinių skleidimo visuomenei aktualijas pasidalijo, pranešimus skaitė - dr. Agnė Railaitė-Bardė, dr. Nicolas Vernot, dr. Neringa Dambrauskaitė-Martinkėnė, LGHD vadovė Kristina Giedraitienė ir kt.
     Buvo pabrėžiama herbo – kaip tapatybės, konsolidavimo ir komunikacijos ženklo, atveriančio daugybę simbolinių sluoksnių, prasmė. Herbinis ženklas jungia, saugoja, atspindi valstybingumo, lokalinę, bendruomenės, giminės ar asmens istoriją; atspindi įvairias tradicijas ir papročius, unikalią gamtą, meninį paveldą ir kt. Renginio metu buvo pristatoma nuo XIV a. iki šių dienų gyvuojanti Lietuvos heraldikos tradicija, pripažinta nematerialiuoju paveldu. Svečias iš Prancūzijos pristatė heraldikos įtraukimo į UNESCO iniciatyvą ir kalbėjo apie Europą kaip heraldinį sodą, kurį būtina puoselėti.
     Šventinio renginio metu bendruomenėms ir giminėms buvo teikiamos padėkos už heraldikos puoselėjimą, vyko viktorina „Atspėk herbą“. Iškilmes praturtino smuiko, violončelės, fortepijono melodijų skambesys – koncertavo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokiniai.
      Visi renginio dalyviai buvo pakviesti švęsti Lietuvos heraldikos tradicijos pripažinimą Lietuvos nematerialiuoju kultūros paveldu ir paliudyti šį įvykį pasirašant ir antspauduojant proginį tekstą, kuris taps unikaliu istoriniu šaltiniu, išliekančiu ateities kartoms.

LGHD informacija

  

  

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal