LGHD NARYS – DARIUS BULANAVIČIUS

2020-08-29

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narys, dailininkas, dizaineris, asmeninių herbų kūrėjas Darius Bulanavičius. P. Vaniuchino nuotrauka.

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narys, dailininkas, dizaineris, asmeninių herbų kūrėjas Darius Bulanavičius gimė 1968 m. Kaune. 1982–1985m.  mokėsi  Kauno keturmetėje vaikų dailės mokykloje (dab. Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla). 1994 m. baigė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetą.  1996 m. išleido knygą vaikams „Žalgirio mūšis“.  Surengė individualias parodas: „Istorinė tematika kitaip arba „Gelažiniai vyrukai“ (2014 m. galerija „Balta“), „Istorijos trupiniai“ (2018 m. Kauno viešoji biblioteka) ir kt. Dalyvauja grupiniuose  meniniuose projektuose („Kauno angelai“ ir kt.). Nuo 2006 m. yra Lietuvos grafinio dizaino asociacijos narys. 2018 m. Dariui Bulanavičiui suteiktas meno kūrėjo statusas.
Dailininko Dariaus Bulanavičiaus kūrinių turi įsigiję privatūs kolekcininkai, organizacijos. Kaip grafikos dizaineris, Darius Bulanavičius sukūręs vizualinius identitetus tiek Lietuvos, tiek užsienio įmonėms. Istorija, heraldika, herbai bendruomenėms, šeimos herbų kūrimas – ypač mėgiamos autoriaus kūrybinės veiklos kryptys.
Menotyrininkės Dr. Jolanta Zabulytės teigimu: „iš Dariaus Bulanavičiaus pateiktų darbų stilistikos, žanrų įvairovės matome ir gotikinę bei renesansinę tapybą, kartais pagardintą ekspresionizmo prieskoniu, ir instaliaciją, ir galima sakyti, šarvuotąją tekstilę, ir koliažą, ir grafiką. Šiuo požiūriu autorius atsiskleidžia ne tik kaip įvairių raiškos būdų ieškotojas, bet ir kaip puikiai juos įvaldęs improvizatorius, suteikęs žiūrovui galimybę panirti į vaizdinį džiazą.“

Plačiau apie Darių Bulanavičių galite skaityti:
http://kauno.diena.lt
http://www.diena.lt

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal