LGHD NAREI DR. G. JASIŪNIENEI SKIRTA VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS STIPENDIJA

2020-06-30

XVIII a. Jokūbo ir Marianos Nagurskių jungtinis herbas ant antkapinės plokštės prie Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios (priebažnytyje). G. Jasiūnienės nuotr.

Trečius metus iš eilės Vilniaus miesto savivaldybė skatina istorikus tyrinėti sostinę skirdama stipendijas moksliniams darbams. Šiemet konkurso būdu stipendijos paskirtos trims projektams. Tarp stipendijų laimėtojų – Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narė, Dokumentų priėmimo, patikros ir heraldikos komisijos kanclerė dr. Gabrielė Jasiūnienė. 3500 eur. stipendija skirta vykdyti tyrimą pavadinimu „Kilmingųjų herbai Vilniaus senamiesčio gatvėse: atraskime, pažinkime, parodykime“. G. Jasiūnienė išskyrė, kad Vilniaus senamiestis, palyginus su kitais Lietuvos miestais, yra gana turtingas heraldikos šaltinių prasme. Herbai yra tarsi atminties simboliai arba kodai, kurie byloja apie šiose vietose gyvenusius, pastatų atsiradimą rėmusius, bažnyčių statybą ir įrengimą fundavusius bei kitas veiklas vykdžiusius asmenis. Šiame tyrime pirmą kartą nuosekliai ir kompleksiškai bus tiriami Vilniaus senamiestyje esančių pastatų išorėje ir viduje randami kilmingųjų (didikų ir žemesniojo rango bajorų) herbai.
Vykdant tyrimą, pirmiausia, bus siekiama atlikti Vilniaus senamiestyje esančių kilmingųjų (didikų ir žemesniojo rango bajorų) herbų fotofiksaciją. Antra, bus parengiami šių herbų aprašai, atliekama nuosekli analizė. Trečia, tyrimą papildanti medžiaga bus renkama Lietuvos atminties institucijose. Ketvirta, surinkta, išanalizuota ir apibendrinta medžiaga bei herbų iliustracijos su nuorodomis į konkrečias senamiesčio vietas įvairiais būdais bus pristatoma visuomenei ir akademinei bendruomenei. Šiame tyrime kviečiama ne tik atrasti Vilniaus senamiesčio gatvėse esančius kilmingųjų herbus, bet juos pažinti ir parodyti kitiems. G. Jasiūnienė dėkinga Vilniaus miesto savivaldybei už paskirtą stipendiją, suteiktą galimybę ir parodytą pasitikėjimą.Informacija atnaujinta 2020-06-30

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal