LGHD PAGERBĖ AKTYVIAUSIUS NARIUS

2019-02-15

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas Remigijus Bimba apdovanoja vardiniu, auksiniu ženklu prof. habil. dr. Tamarą Bairašauskaitę „Už svarų indėlį populiarinant genealogiją ir heraldiką Lietuvoje“ Pauliaus Vaniuchino nuotrauka.

Vilniuje 2019 m. kovo 16 d. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos garbės narė prof. habil. dr. Tamara Bairašauskaitė pristatė naujausią savo knygą „Bajorų dvaras keičia savininką: Vilniaus, Kauno ir Gardino gubernijų dvarų likimai 1863–1914 metais“. Autorė daugiau nei valandos trukmės knygos pristatyme kalbėjo apie Rusijos imperijos valdžios politiką po 1863-1864 m. sukilimo. Tradicinis bajorų dvaras virto kolonizacijos ir rusifikacijos įrankiu. Kovoje dėl žemės dvaras ir kaimas naudojo skirtingas priemones: valstiečiai pasinaudojo fizine jėga ir solidarumu, dvarininkai – apeidavo įstatymus. Lenkų kilmės asmenims draudė pirkti žemę. Stambius dvarus įsigydavo sukilimo malšintojai, vidutinius ir smukius dvarus – valstiečiai, miestiečiai, stačiatikių dvasininkai.  
2019 m. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija Lietuvos nepriklausomybės akto atkūrimo 100-io proga baigia vykdyti projektą „Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų genealoginiai medžiai“, t. y. buvo tyrinėjamos  ir sudaromos dokumentuotos dvidešimties 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų genealogijos schemos (medžiai) su  archyvinių dokumentų kopijomis ir jų vertimais į lietuvių kalbą. Parengti kiekvieno signataro genealogijos apžvalginiai straipsniai su šaltinių nuorodomis, nuotraukos. 
Šis darbas – neatlygintina Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos dovana mūsų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Pirmą kartą Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija vykdė tokios didelės apimties ir istorinės reikšmės darbą. Dvidešimties  signatarų genealogiją tyrinėjo 17-os genealogų  komanda, kurią koordinavo darbo grupė. Tai didelę patirtį šioje srityje turintys  tyrinėtojai, kurie  daugiau kaip pusantrų metų intensyviai dirbo Lietuvos ir užsienio archyvuose. Surado naujos  informacijos apie signatarų kilmę, ištakas, ištaisė faktines klaidas. 
Padėkomis „Už dalyvavimą Lietuvos nepriklausomybės akto 1918-02-16 signatarų genealogijų tyrinėjimų projekte“ apdovanoti: Rūta Bukauskaitė, Lana Donets Florey, Sigita Gasparavičienė, Kristina Giedraitienė, Ramunė Junkienė, Irena Makauskytė, Audronė Musteikienė, Nina Novikova, Vytenis Bagdonas, Aidas Baškys, Remigijus Bimba, Vilius Botyrius, Gediminas Gryna, Laimonas Gryva, Vladislovas Jonikas, Alvydas Žarskus, Vidimantas Kučas, Saulius Žaldokas. 
Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininko Remigijaus Bimbos iniciatyva įsteigtas vardinis, auksinis Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos ženklas. Šiuo išskirtiniu Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vardiniu aukso ženklu „Už svarų indėlį populiarinant genealogiją ir heraldiką Lietuvoje” buvo apdovanoti: prof. habil. dr. Tamara Bairašauskaitė, Sigita Gasparavičienė, Kristina Giedraitienė ir Paulius Vaniuchinas

Narystė organizacijoje



Mūsų partneriai