EUROPOS PAVELDO DIENA PAPILĖJE

2019-09-20

Simono Daukanto muziejaus organizuoto projekto „Pažink ir pramogauk Papilėje“ II etapo afiša

Rugsėjo 20 d. Papilės Simono Daukanto gimnazijoje buvo paminėtos Europos paveldo dienos, Simono Daukanto muziejaus projektas „Pažink ir pramogauk Papilėje“ II etapas. Į renginį buvo pakviesta ir mūsų Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos Dokumentų priėmimo, patikros ir heraldikos komisijos kanclerė, Šiaulių universiteto lektorė dr. Gabrielė Jasiūnienė. Renginyje G. Jasiūnienė perskaitė paskaitą tema ,,Papilės herbo idėja: nuo kriauklių, kuorų iki žvaigždės".
Paskaitoje lektorė išskyrė, kad Lietuvos miestų ir miestelių heraldikos lobyną sudaro senieji istoriniai herbai, kurie buvo atkurti XX a. pabaigoje, ir naujai XX a. pabaigoje – XXI a. sukurti herbai. Paskaitą sudarė trys pagrindinės dalys. Pirmojoje dalyje trumpai pristatyta herbo kilmė, miestų ir miestelių herbų susiformavimo raida bei reikšmė. Antrojoje – dėmesys buvo koncentruojamas į Papilės miestelio heraldiką. Remiantis Lietuvos heraldikos komisijos protokolų medžiaga, aptartas Papilės miestelio herbo kūrimo procesas, vykusios diskusijos. Šiandien visi žino, kad XX a. pabaigoje sukurtame herbe vaizduojama papilio gyvenvietė ir Simoną Daukantą simbolizuojanti žvaigždė. Tačiau, ar daug kas girdėjo, kad buvo ir kitokių herbo idėjų? Trečiojoje paskaitos dalyje lektorė aptarė miestelio herbo aktualizavimo XXI a. eigą.Taip pat keltas klausimas, kiek Papilės herbas yra svarbus ir suprantamas šių dienų visuomenei?
Renginys buvo suorganizuotas labai skoningai, pertraukų tarp trijų pranešimų metu saksofonu grojo muzikantas, paskaitos lektoriai ir klausytojai galėjo aplankyti greta konferencijų salės įsikūrusį Papilės Simono Daukanto gimnazijos muziejų, kuris pasižymi itin įdomių ir retų eksponatų gausa bei modernia įranga. Įspūdį paliko mažas, tačiau itin jaukus Simono Daukanto Muziejus.
Daugiau informacijos pateikta: www.facebook.com

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal