TARPTAUTINĖS GENEALOGIJOS IR HERALDIKOS KONFEDERACIJOS 2021 M. KONGRESAS

2020-05-31

Tarptautinės genealogijos ir heraldikos konfederacijos logotipas

 

Tarptautinės genealogijos ir heraldikos konfederacija (pranc. Confédération Internationale de Généalogie et d'Héraldique – CIGH) kas du metus organizuojama kongresą, kuris turėjo vykti šių metų rudenį Madride (Ispanija). Dėl pandemijos viruso, 34-asis tarptautinis genealogijos ir heraldikos kongresas perkeltas į 2021 m. balandžio 21–24 d. Kongresas skirtas nagrinėti socialinių struktūrų atsispindėjimą genealogijoje ir heraldikoje („Social structures as reflected in Genealogy and Heraldry“). Ispanijos karalius Pilypas VI yra šio kongreso globėjas. Pirmasis kongresas įvyko 1929 m. Barselonoje (Ispanija). 

CIGH įkurta 1971 m. lapkričio 13 d. Briuselyje (Belgija), vienija genealogijos ir heraldikos organizacijas visuose žemynuose, kurių pagrindinis tikslas yra genealogijos, heraldikos ir kitų istorijos pagalbinių mokslų studijos ir tyrinėjimai. CIGH pagrindinė veikla yra kurti ir palaikyti ilgalaikius ryšius bei bendradarbiauti su organizacijomis, kurių pagrindinis tikslas yra genealogijos ir heraldikos bei pagalbinių istorijos mokslų studijos ir tyrimai.

Šiuo metu CIGH vienija virš 80 juridinių narių iš 43 valstybių. Taip pat CIGH narėmis yra dvi prestižinės tarptautinės akademijos, kurių nariais gali būti tik fiziniai asmenys, kurie kryptingai vykdo genealogijos ir heraldikos tyrinėjus. Tai – Tarptautinė heraldikos akademija (Académie Internationale d`Héraldique – AIH, įkurta 1949 m.) ir Tarptautinė genealogijos akademija (Académie Internationale de Généalogie – AIG, įkurta 1949 m.). CIGH centrinė būstinė yra įsikūrusi Paryžiuje. Šios organizacijos prezidentas yra dr. Pier’as Felice degli Uberti’s (Italija).

Nuo 2019 m. rugsėjo 20 d. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija tapo pilnateise šios organizacijos nare.
Oficialus kongreso puslapis: congresocigh2020.es
CIGH oficialus internetinis puslapis: www.cigh.info

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal