DAILININKAS ARVYDAS KAŽDAILIS ŠVENČIA 80-METĮ

2019-04-03

Dailininkas Arvydas Každailis (fone – jo skurtas Seimo logotipas) / Seimo nuotr.

Nuoširdžiausi sveikinimai garbingo jubiliejaus proga. Linkime daug kūribinių minčių ir nesenkančios energijos!
Lietuvos dailininkui, grafikui, knygų iliustratoriui, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos garbės narui, heroldui Arvydui Stanislavui Každailiui balandžio 4 dieną sukanka 80 metų. Jubiliatas už  nuopelnus mene yra pelnęs Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordiną, Nacionalinę kultūros ir meno premiją ir kitus garbingus apdovanojimus.
Arvydas Stanislavas Každailis nuo 1966 m. pradėjo kurti herbus. Nuo 1987 m. iki šiol yra Lietuvos heraldikos komisijos narys. Atkūrė ir sukūrė daugiau nei 100 miestų ir miestelių herbų, vėliavų, spaudų projektų.  Vieni iš svarbiausių darbų yra istorinė Lietuvos valstybės vėliava, Lietuvos valstybės herbas, Lietuvos Respublikos Prezidento vėliava, Lietuvos valstybės didysis herbas ir kiti.
Jubiliatas vienas pirmųjų pradėjo kurti Lietuvos asmeninius herbus. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija yra patvirtinusi ir registravusi 29-ius Arvydo Stanislavo Každailio sukurtus asmeninius herbus. „Heraldika – sritis, kurioje  jaučiausi ir jaučiuosi tikrai reikalingas“, - ne kartą yra sakęs jubiliatas. 

Kūrybos metas. Esu paprastas inteligentas. Grafikas A. Každailis

 Informacija atnaujinta 2019-04-03

Narystė organizacijojeMūsų partneriai
Atgal