Vėliavų tvirtinimas


Reprezentacinė vėliava

Reprezentacinė vėliava yra viena. Ji, kaip ir herbas, atstovauja turėtoją ir yra jo nuosavybė ir garbė. Ji ruošiama tiksliai laikantis dailininko paruošto projekto. Populiariausias aukščio ir pločio santykis 10:12. Vėliavos projekte jis privalo būti nurodomas apvaliais skaičiais Vėliava yra dviguba. Jos abi pusės vienodos. Vėliavos plotas (štandartas)  siuvinėjamas rankomis, nedidelės detalės gali būti siuvinėtos mašina, didesnėms-naudotina aplikacija. Visa vėliava negali būti siuvinėjama tik siuvinėjimo mašina, nes tokiam siuvinėjimui naudojami kieti pamušalai panaikina vėliavos lankstumątaip pat mašininiai siuvinėjimo siūlai dažnai neatitinka heraldines spalvas. Naudotina prabangi tekstilė: vilna, pusvilnė, šilkas su medvilne. Vėliavos štandarto perimetras iš trijų pusių gali būti apvestas kutų, arba tekstilės juosta. Reprezentacinė vėliava prie koto tvirtinama dviem būdais: ją imaunant ir/arba prikalant dekoratyvinėmis vinimis. Tai pat apie kotą gali būti rišama šilkinė virvė, ją pratęsiant ir užbaigiant  kutosais. Virvę pratęsti taip, kad kabantys kutosai neviršytų vėliavos štandarto gabaritų.
Pagal dailininko projektą gali būti naudojama ir kitokia apdaila. Siuvinėjant svarbus linijų storis. Figūros išorinės linijos privalo būti storesnės už vidines, skydo kontūras dar storesnis. Tiek audeklo, tiek kitų audinių ir siūlų spalvos ir atspalviai negali skirtis nuo dailininko nurodytų heraldinių spalvų.

Lauko vėliava

Lauko vėliava yra reprezentacinės vėliavos vedinys ir privalo laikytis tų pačių aukščio ir pločo santykių. Lauko vėliavoms nenaudojama herbo aplinka. Pasirenkama tik skydo paprastoji ir/arba heroldinė figūros. Jos gali būti skyde, arba tiesiai vėliavos lauke, kuris atstoja skydą. Gaminamos tekstilės marginimo būdu, kai piešinys dažo pagalba perkeliamas ant sintetinės tekstilės. Jų gali būti daug, pagal poreikį. Gamyba nebrangi, masinė. Dydis neribojamas ir priklauso nuo aplinkos erdvės. Vėliava yra vienguba, tekstilinis dažas pergeria audinį, todėl piešinys teisingai yra matomas iš abiejų pusių. Herbo auksinės ir sidabrinės dalys lauko vėliavose tampa atitinkamai: geltona ir balta. Vėliava tvirtinama ant flagštoko, arba ant koto. Tekstilės spalva yra  tokia, kaip herbo skydo. Failas lauko vėliavų gamybai paruošiamas specialiai taip, kad spalvos gerai kontaktuotų, bet neperdengtų viena kitos.