Patvirtinti ir įregistruoti dvasininkų herbai


ŽEMAIČIŲ VYSKUPO MOTIEJAUS VALANČIAUS (1801-1849-1875) HERBAS

Herbo aprašymas: raudoname lauke – sidabrinis kovos kirvis, atsuktas ašmenimis į dešinę. Virš skydo – auksinė trijų lapų karūna su dviem baltais perlais. Į karūną įkirstas toks pat kirvis, kaip ir skyde. Virš jų – žalia vyskupo skrybėlė su žaliomis virvelėmis ir po dešimt žalių kutų abiejose pusėse. Už skydo, karūnos dešinėje – sidabrinė mitra su auksiniu riterišku kryžiumi, kairėje – sidabrinis pastoralas, kurio spiralė auksinė. Mitros kraštai ir papuošimai auksiniai. Po skydu ant auksinės grandinės kabo auksinis kryžius.
Įteisinimas: 2019-12-30 Žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus herbas patvirtintas ir įregistruotos LGHD Dvasininkų herbų registre, registro Nr. DK-1.
Atkurto herbo autoriai: Žydrūnas Strumila, Paulius Vaniuchinas.
Atkurto herbo konsultantai: dr. Edmundas Antanas Rimša, Arvydas Stanislavas Každailis, dr. Gabrielė Jasiūnienė.

SEINŲ VYSKUPO ANTANO BARANAUSKO (1835-1897-1902) HERBAS

Herbo aprašymas: mėlyname lauke – apversta auksinė pasaga su tokios pat spalvos riterišku kryžiumi jos viduje. Virš skydo – auksinė trijų lapų karūna su dviem baltais perlais. Virš karūnos – į kairę pasisukęs natūralios spalvos vanagas, pakeltoje dešinėje kojoje laikantis tokią pat pasagą, kaip ir skyde. Jam iš dešinės – auksinis pastoralas, iš kairės – auksinė mitra. Virš jų – žalia vyskupo skrybėlė su žaliomis virvelėmis ir po šešis žalius kutus abiejose pusėse. Po skydu ant auksinės grandinės kabo auksinis kryžius.
Įteisinimas: 2019-12-30 Seinų vyskupo Antano Baranausko herbas patvirtintas ir įregistruotos LGHD Dvasininkų herbų registre, registro Nr. DK-2.